Хери Мекгвајер е пред трансфер во редовите на Манчестер сити, објавуваат англиските медиуми. Стоперот на Лестер сити наводно ќе премине во редовите на англискиот шампион за рекордни 90 милиони фунти, што автоматски ќе го направи најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот.

Англискиот репрезентативец е на листата на желби и кај Манчестер јунајтед, но „ѓаволите“ не се подготвени да платат волкава сума за него.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.