Тестот за коронавирус кој денеска го направи ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе е негативен. Мбапе во изминатите два дена не тренираше поради инфекција на грлото и треска, па денеска беше подложен и на тест за коронавирус.

Резултатите се добри, тестот е негативен, Мбапе нема коронавирус. Дијагнозата е гнојна ангина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.