Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед Немања Матиќ го продолжи договорот со клубот, објавено е на официјалната веб-страница на „црвените ѓаволи“.

Договорот со 31-годишниот Србин се пресметува до 2023 година.

Матиќ игра за Манчестер Јунајтед уште од летото 2017 година. Оваа сезона играчот од средниот ред има одиграно 27 натпревари на сите турнири во кои постигна гол и направи две асистенции

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.