Мароканските доселеници го запалија Брисел откако нивните фудбалери ја победија Белгија на Светското првенство во Катар. Наместо да се прославува, во белгиската престолнина попладнево се пребројуваат повредени.

По големата победа, Мароканците се судриле со Белгијците, па морала да интервенира и полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.