Австрискиот репрезентативец, Марко Арнаутовиќ и официјално стана нов фудбалер на кинески Шангај СИПГ. Тој уште во зимскиот преоден рок јавно побара да ја промени средината, но неговиот доскорашен клуб, Вест Хем не му дозволи да си замине на средина на сезоната.

Сепак, „чеканите“ му ја исполнија желбата на Арнаутовиќ и тој е нов играч на Шангај СИПГ за трансфер од 25 милиони евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.