Катарскиот клуб Ал Гарафа ќе биде следната дестинација на Хрватот Марио Манџукиќ. Тој веќе бил виден во тренинг центарот на новиотк клуб, а го напушта Јувентус разочаран од одлуката да не биде вклучен на списокот на фудбалери за ЛШ.

Манџукиќ ја прифатил понудата пред се поради одличните финансии. Тој треба да заработува нешто повеќе од 6 милиони евра по сезона, што е мповеќе од она што го заработуваше во Јувентус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.