Компанијата за онлајн продажба „Меркадо Либре“ објави дека продава марамче од хартија со кое Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси ги избриша очите и носот за милион долари за време на збогувањето од Шпанска Барселона.

Непознат продавач во објавата напишал дека, покрај солзите, шамичето содржи и „остатоци од носот на Аргентинецот“, и дека со помош на тоа, некој може да го клонира Меси.

Рекламата привлече голем интерес од љубителите на фудбалот ширум светот, а голем број корисници на интернет на шега ја коментираа објавата.

Некои корисници го прашаа сопственикот на рекламата дали има тоалетна хартија од тоалетот на новиот клуб Меси ПСЖ , каде што „што Аргентинецот сега го користи“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.