Легендарниот Диего Армандо Марадона е уште еден човек на кој очигледно лошо му влијаеше карантинот во време на пандемијата од коронавирусот. Видео споделено на социјалните мрежи покажа дека Аргентинецот по карантинот излезе со вишок на килограми. Фановите велат дека тој никогаш не бил подебел, а некои се шалат на негова сметка со зборовите дека изел „три топки“.

Марадона вчера го продолжи договорот со Химназија која ќе ја води и во новата сезона во аргентинскиот шампионат.

DIEGO MARADONA😰😰😰🤔

Gepostet von Adele Effa Mengue am Mittwoch, 3. Juni 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.