„Дејли Мејл“ пишува дека аргентинската легенда ја претчуствувал својата смрт и оти неколку часа пред срцевиот удар снимил потресно видео за својот вонбрачен син.

Детето го добил со Вероника и сега има седум години.

Во видеото всушност се обраќа до момчето на Вероника со кое сега живее.

Знам дека ќе звучи неверојатно но ја познавам Вера добро и ми рече дека е со тебе.Чувај ја добро и внимавај на малиот Ангел. Никој со него не може да се споредува -рекол Марадона во видеото.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.