Напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане, беше позитивен на КОВИД-19 и беше ставен под домашен карантин, според англискиот шампион. Сенегалецот е втор што е заразен со коронавирус во седиштето на Ливерпул, по новиот регрут Тијаго Алкантара.

Мане покажа некои симптоми на болеста, но генерално се чувствува добро, изјавија од Ливерпул.

Крилниот напаѓач погоди за успехот на тимот од Мерсисајд со 3: 1 над Арсенал во понеделникот, но поради неговиот позитивен тест за коронавирус тој ќе го пропушти неделното гостување кај Астон Вила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.