Селекторот на италијанската репрезентација Роберто Манчини ќе го продолжи договорот со репрезентацијата, смета новинарот Николо Шира.

Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, 56-годишниот фудбалски стручњак ќе потпише договор до 2026 година.

Се известува дека годишната плата на селекторот ќе изнесува три милиони евра.

Манчини го презеде националниот фудбалски тим на Италија во мај 2018 година

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.