Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини го кажа своето мислење во пресрет на денешниот натпревар со Аргентина.

На натпреварот на Вембли ќе се сретнат победникот на Евро 2020 и победникот на Купот на Америка 2021 година.

– Италија против Аргентина е класика на светскиот фудбал. Благодарение на нашиот натпревар ќе бидат спомнати многу легендарни играчи. Ќе биде одличен, многу интересен натпревар. Штета што останавме без Киеза, Имобиле, Берарди и Верати. Сепак, секој од оние што ќе ги заменат ќе има одличен натпревар. Репрезентацијата на Аргентина е многу силна, исто и ние, изјави Манчини.

Натпреварот во Лондон е закажан за вечер со почеток во 20 часот и 45 минути

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.