Македонското знаме се наоѓа на спотот на официјалната химна за Европското првенство. Ја изведуваат Мартин Гарикс и Боно Вокс.

Нашето знаме се наоѓа на крајот на спотот каде навивачите пијат пиво во еден паб и гледаат спортски натпревар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.