Македонското знаме покрај австриското го развеа екипажот на „Аустријан ерлајнс“ денеска пред двете национални екипи да се соочат на Европското првенство.

Нека победи подобриот, порачаа од авиокомпанијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.