Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 18. години, на турнирот што се одржува во Чешка направи потег кој предизвика симпатии на социјалните мрежи.

Вчера пред натпреварот со Украина, на турнир во Чешка македонските фудбалски надежи, тоа „Северна“ или North го покриле, па на таблата пред соблекувалната остана само Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.