Столе Димитриевски успеа да одбрани пенал и да ја остави Македонија во игра на мечот против Украина од второто коло од групата Ц на Европското првенство.

Даниел Аврамовски играше со рака по еден слободен удар на Украинците од десната страна, по што главниот судија на мечот по консултација со ВАР досуди пенал за Украина.

Сепак, нашиот голман интервенираше одлично на шутот на Малиновски со што ја остави Македонија се уште во игра во овој меч.


извор Екипа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.