Македонската репрезентација до 19 години, на своја иницијатива, денеска посетија и им поделија прехранбени и други неопходни продукти на четири семејства од околината на Чаир и Скопска Црна Гора.

Златни деца!

Македонската репрезентација до 19 години, на своја иницијатива, денеска посетија и им поделија прехранбени и други неопходни продукти на четири семејства од околината на Чаир и Скопска Црна Гора.

Момците од нашата младинска репрезентација наполнија само дел од полициите на четирите семејства, но срцата им беа целосно полни.

Немојте да се оптоварувате со количините, секоја помош е добредојдена. Неколку килограми брашно, ориз, тестенини, килограм масло…шампон, средства за хигиена…итн.

Не е важно колку, важно е да е од срце.

Секоја помош е добредојдена!, напишаа на својот фејсбук профил од Фудбалската репрезентација на Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.