Македонските фудбалери вечерва играат против Австрија на ЕП 2020.

Во 18-тата минута примивме еден гол, со што резултатот стана 1:0.

Стрелец на голот беше Стефан Лајнер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.