Македонија и арената „Тодор Проески“ во Скопје нема да бидат домаќини во финалето од Лигата на нациите во битката за пласман на Европското првенство 2020.

Денешната ждрепка во УЕФА сакаше во финалето од Д лигата, победникот од пресметката меѓу Белорусија и Грузија да биде домаќин на победникот од второто полуфинале меѓу Македонија и Косово кое ќе се игра во Скопје.

Полуфиналната пресметка со Косово ќе се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје на 26. март следната година, а финалето против победникот од дуелот меѓу Грузија и Белорусија ќе се игра на 31. март.

извор: Екипа.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.