Натпреварот помеѓу Македонија и Полска кој започна во 20:45 по одиграни 45. минути резултатот остана не променет (0:0).

Македонија добро се држеше против фаворитот на овој натпревар. Елмас во 5. минута успеа да се закани на Полска со шут од 25 метри, Фабијански направи одлична одбрана а Беднарек да изби во корнер.

Во 31. минута Барди од 40 метри упати силен удар, кој помина крај голот на Фабијански. На самиот крај на првото полувреме Пандев имаше шанса но не успеа да погоди за водство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.