Македонската фудбалска репрезентација се пласира на Европското првенство во фудбал. Вечерва, во Тибилиси, македонските фудбалери испишаа историја.

За единствениот гол на мечот заслужен Гранде Пандов, со одлична асистенција на маестралните Елмас и Несторовски.

Одличен натпревар со кој се докажаа зборовите на Пандев дека одамна немало ваква хемија во националниот тим.

Браво момци, браво Македонија!!!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.