Победата над Естонија и ги отвори вратите на македонската репрезентација да напредува во Лигата на нации.Доколку во среда останеме непоразени против Ерменија на Кипар ќе го задржиме првото место во Ц групата.

Тоа значи пробив во Б сегментот каде можеме да играме со Хрватска, Чешка, Велс, Шкотска, Романија, Турција….

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.