Фудбалската репрезентација на Македонија гостува кај Грузија во Тбилиси во натпревар од претпоследното коло на третото издание на Лигата на нациите.

Иако македонската фудбалска репрезентација добро започна и имаше иницијатива во првиот половина час сепак Грузијците стигнаа први до предност.

Кварташкелија центрираше во петерецот, а топката го погоди Миовски за од него да заврши зад голот на Димитриевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.