Македонија се врати на победите. Одлична игра вечерва во Ереван и победа со 0-5. Македонската репрезентација ја имаше контролата против Ерменија целиот меч. Сигурна игра најпрво во одбрантата а потоа и нападот кој фунцкионираше беспрекорно. Ова е доказ дека е заборавен поразот против Германија.

Елмас и Барди беа вистински предводници кои ја држеа играта на средината на теренот, додека Ашковски е висинско освежување во нападот.

Со ова победа Македонија се уште е во игра за второто место.Вечерва ќе навивме за Исланд против Романија, а в недела против ислаѓаните на „Градски“ ќе одиме на победа и ќе чекаме исход од мечот Романија-Лихтенштајн.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.