За време на претпоследниот натпревар од 20. коло во Серија А, помеѓу екипите на Јувентус и Парма, Цане Ѓошевски на трибините на стадионот во Торино ја запроси својата девојка Билјана Јованова.

Ѓошевски, инаку голем фан на „старата дама“, клекна на колена пред својата девојка, а среќната вест ја споделија на „Фејсбук“.


За среќата да биде поголема, Јуве ја тепаше Парма со 2:1 благодарение на головите на Кристијано Роналдо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.