Играчот на Борусија Дортмунд Санчо е пред потпис за Манчестер Јунајтед. Тоа најмогу ја израдува една од најверните навивачки на „Црвените ѓаволи“ Луси Ферандес.Таа е обожавател на Санчо и не може да дочека тој да дојде на „Олд Трамфрд. Дури и се сликаше со неговиот дрес.

Санчо знаеш што треба да направиш-му порача старлетата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.