Бразилецот кој важи за еден од најголемите фудбалски таленти, Лукас Пакета во текот на вчерашниот ден пристигнал во Милано, а денес е пред комплетирање и на медицинските прегледи со тимот.

Пакета пред еден месец помина делумни медицински прегледи во Бразил, а сега ќе помине и дополнителни тестирања во Миланело со медицинскиот тим на „Росонерите“.

Пакета во текот на вчерашниот ден зборуваше и за медиумите во Италија и откри зошто се одлучил да го напушти Фламенго за да настапува за Милан од јануари.

Среќен сум што сум во Милан, ги избав „Росонерите“ затоа што имаат богата историја- кратко коментираше Пакета на аеродромот во Милано.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.