Со два гола на резервистот Родриго во 90. и во 91 минута, Реал Мадрид дојде до триумф против Манчестер сити со 2:1, а со тоа и продолженија во полуфиналето од Лигата на шампионите.

Тоа беа првите два шута на играчите на „кралскиот клуб“ во рамките на противничкиот гол.

Англичаните дојдоа во водство со голот на Ријад Марез во 73. минута

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.