Србија се врати о мртвите на мечот со Камерун.  Иако од 26 минута камерунците водеа со голот на Кастељето, во финишот на мечот Србија со головите на Павловиќ и Милинковиќ-Савиќ водат со 2-1.

Оваа победа им е потребна на Србите пред мечот со Швајцарија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.