Интересни дуели не очекуваат напролет во Лигата на шампионите. Она што за нас е најинтересно е што Наполи на Елмас немаше среќа и ќе игра со Барселона. Супер дерби ќе биде и Сити Реал Мадрид, како и Челзи и Баерн-Челзи.

БОРУСИЈА ДОРТМУНД – ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН

РЕАЛ МАДРИД – МАНЧЕСТЕР СИТИ

АТАЛАНТА – ВАЛЕНСИЈА

АТЛЕТИКО МАДРИД – ЛИВЕРПУЛ

ЧЕЛСИ – БАЕРН МИНХЕН

ЛИОН – ЈУВЕНТУС

ТОТЕНХЕМ – ЛАЈПЦИГ

НАПОЛИ – БАРСЕЛОНА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.