Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец, Марио Балотели е во преговори со Клуж.

Според „РМЦ“, романскиот клуб е подготвен да понуди договор на 29-годишниот Балотели, кој не му е потребен досегашниот негов клуб Бреша.

Балотели и се придружи на Бреша летото 2019 година, постигнувајќи пет гола на 19 натпревари. Во јуни, 29-годишниот Италијанец престана да се појавува на тренинзи и одби да го раскине договорот со клубот со меѓусебна согласност на страните

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.