Лоша вест доаѓа од Романија, поточно од премиерот Флорин Читу која се однесува за натпреварите на Европското првенство каде ќе игра и Македонија.

Имено ако досега се знаеше дека во Романија ќе може да се влезе со ПЦР тест и да се остане два дена, сега новите информации велат дека најверојатно на стадионот во Букурешт, каде што ќе игра нашата репрезентација, но и во Романија воопшто, ќе може да се влезе само со Ковид-19 пасош, односно со потврда дека си вакциниран.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.