Она што се стравуваше и се оствари. Повредата на Аријан Адеми е сериозна, пренесуваат хрватските медиуми.

Адеми се повреди на мечот со Германија и од тој момент Македонија почна да паѓа во играта.

Адеми ќе отсуствува неколку месеци што значи дека нема да игра на клучните натпревари со Ерменија за Македонија, како и на тие со Рапид, Вест Хем и Генк за Динано во Лигата на Европа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.