Во СВР Битола вчера било пријавено дека на трибина на градскиот стадион „Тумбе кафе“ во Битола биле пронајдени артилериски гранати. Гранатите биле безбедно подигнати од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

МВР денеска информриа дека било констатирано оти станува збор за две артилериски гранати со калибар 75 милиметри и една артилериска граната со калибар 105 милиметри од Првата светска војна

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.