На социјалните мрежи се појави видео за кое вљубенците на Диего Марадона тврдат е божјо чудо.

Фановите тврдат дека на небото се појавува ликот на Марадона.

Дали е тоа така, процентете сами но човечка силуета секако се забележува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.