Познати се четврфиналните и полуфиналните парови на Лигата на шампионите која конечно се враќа.

ДВОЈКИ ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ

1. Реал М./Манчестер Сити – Лион/Јувентус

2. Лајпциг – Атлетико Мадрид

3. Наполи/Барселона – Челси/Баерн М.

4. Аталанта – ПСЖ

ДВОЈКИ ЗА ПОЛУФИНАЛЕ

Победник меч 1 – Победник меч 3

Победник меч 2 – Победник меч 4

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.