Интересни дуели носат 1/16 финалните дуели во Лигата на Европа. За нас во Македонија најинтересни се дуелите Наполи-Барселона каде нашиот дијамант Елмас ќе игра на Ноу Камп за влез во следната фаза.

Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо против Севиља ќе бара влез во осминафиналето во ЛЕ.

Еве ги двојките

Lajpcig – Real Sosijedad

Barselona – Napoli

Zenit – Betis

Dortmund – Rendžers

Šerif – Braga

Lacio – Porto

Sevilja – Dinamo Zagreb

Atalanta – Olimpijakos

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.