Столици, маси и шишиња летаа во центарот на Братислава каде во масовна тепачка се пресметаа навивачите на холандскиот првак Ајакс и оние на Краков, против поддржувачите на бугарски Левски. Инцидентот се случил во стариот дел од главниот град на Словачка, по што тој дел сега е затворен и опколен со полиција.

Направена е огрмона штета на неколку кафичи.

Дел од навивачите се приведени во градската полициска станица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.