Напаѓачот Чиро Имобиле го продолжи договорот со Лацио, објавено е на официјалната веб-страница на римскиот клубот.

Според директорот за односи со јавноста Стефано де Мартино, договорот со 30-годишниот напаѓач бил потпишан на пет сезони, до 2025 година.

Имобиле му се придружи на Лацио од Севиља во 2016 година.

Минатата сезона, тој постигна 36 гола во Серија А и ја освои Златната копачка како најдобар стрелец во европските лиги

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.