Легендарниот македонски навивач со тапан за кој пишуваа светските медиуми, денес повторно е во нивниот фокус.

Овој пат медиумите пишуваат дека тој доби нов тапан.

Тапанот е подарок од група Македонци и секако тој треба да донесе победа против репрезентацијата на Холандија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.