Погребот на завчера починатата фудбалска легенда, Диего Марадона, беше извршен во кругот на најблиските, поради што денеска останатите негови познаници и пријатели дојдоа на неговиот гроб за уште еднаш да се збогуваат со еден од најголемите на сите времиња.

Една од сцените кои ги разнежни срцата на сите е како бразилската легенда Пеле, кој исто така е со нарушено здрвје, клечи и плаче на гробот на Марадона, со цвеќиња во една рака, а со другата потпрен на надгробниот споменик.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.