Кристијано Роналдо и неговата поубава половина Георгина Родригез повторно го „запалија“ Инстаграм.

Еден од најдобрите фудбалери на светот објави нивна заедничка фотографија и за помалку од половина час собра повеќе од 2 милиони „лајкови“.

И не е ни чудно, со оглед на тоа што Роналдо на Инстаграм го следат 235 милони луѓе, а во прашање е и еден интимент момен од одморот.

На фотографијата од летувањето тие се прегрнати, Герогина му седи во скут, на јахтата на која уживаат оваа недела.

Среќен сум што можам да ги споделам овие прекрасни моменти со вас – порача португалскиот ас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.