Бранителот на титулата во Ла Лига, Реал го искористи киксот на Атлетико и со десеткуван состав ги освои бодовите на гостувањето кај Ваљадолид.„Кралевите“ славеа со 1-0, благодарение на голот на Каземиро во второто полувреме.

Попладнево Атлетико Мадрид беше поразен дома од Леванте

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.