Англиската репрезентација имаше топол пречек во Приштина. Неколку илјади навивачи на „Гордиот Албион“ ја бодреа својата репрезентација на стадионот „Фадиљ Вокри“. Во навивањето им се придружија домашните навивачи, особено во извиците против Србија и Србите.

Погледнете го заедничкото навивавање

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.