Фудбалскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и на Косово, за пласман на европското првенство, би можело да биде одложен.

Иако УЕФА натпреварот го закажа за 26 март, сѐ погласни се гласините дека поради вирусот Корона средбата би се одложила за во мај.

Се очекува конечната одлука да се знае по седницата на македонската влада на чиј дневен ред ќе се најде и оваа точка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.