Трнерот на Интер, Антонио Конте изјави дека напаѓачот Ромелу Лукаку треба да тренира повеќе. Белгиецот дојде во клубот од Милано во летниот трансфер период.

Ромелу е сигурно добар играч, но треба да тренира повеќе. Тој е фудбалер со моќно тело и на кое му е потребно многу тренинзи и натпревари за да биде во добра форма, изјави Конте.

Дваесет и шестгодишниот Белгиец оваа сезона има постигнато три гола.

Претходните три години Лукаку играше за Манчестер Јунајтед, а во својата кариера има настапувано и за Евертон, Челси, ВБА и Андерлехт.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.