Тренерот на Интер, Антонио Конте го коментираше поразот од Јувентус (1-2) во 7. коло од италијанскиот шампионат. Миланскиот клуб изгуби бодови за прв пат оваа сезона.

Јувентус ја покажа целата своја моќ во нападот. Не можам да се жалам за моите момци, тие се обидоа. Имаме долг пат да стигнеме за да стигнеме до Јувентус. Сега не смееме да се споредуваме со нив. Тие се на различно ниво. Ние работиме на намалување на јазот. Победивме шест натпревари, но не заборавајте дека ги поминавме со брзина од 200 км на час. Не можеме да постигнеме резултати ако возиме 80 км на час, изјави Конте.

Интер синоќа го забележа првиот пораз оваа сезона на домашна сцена и падна на втората позиција во Серија А.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.