Претходницата на навивачката група „Комити“ пристигна во Кочани за да помогне во гаснењето на пожарите.

Тие апелираат сите кои можат и сакаат да се солидаризираат, да ја олеснат маката на нашите браќа и сестри, нека го сторат тоа.

Секоја помош е добредојдена-велат Комитите.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.