Поранешната претседателка на Хрватска се појави во Катар за да ја бодри репрезентацијата против Канада. Убавата Колинда водушеви со фустанот со народни мотиви. Но, на стадионот во Ал Рајан имаше многу хрватски навивачи и она што ги згрози сите беа истакнатите усташки знамиња. На трибините имше и голем број Хрвати од дијаспората.

Грабар-Китаровиќ тоа го виде и не го осуди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.