Производителот на безалкохолни пијалоци, компанијата Кока-Кола, одговори на Кристијано Роналдо, кој отстрани две шишиња со овој пијалок од масата на прес-конференција пред дуелот Португалија-Унгарија.

Големо внимание предизвика потегот на Роналдо кога ги тргна шишињата Кока-Кола од масата и извади шише со вода и рече „пиј вода“.

Социјалните мрежи буквално експлодираа, пораките за поддршка на славниот фудбалер пристигнаа од сите страни, а еден ден подоцна се појави информација, која се покажа како неточна, дека Кока-Кола изгубила четири милијарди долари за кратко време.

Не требаше многу да се добијат реклами од американска компанија. Тие рекоа дека секој има свој омилен пијалок и различни вкусови и потреби.

„Секој има свој омилен пијалок и различни вкусови и потреби“, рече Кока-Кола.

Очигледно, потегот на Роналдо не ги загрижи премногу.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.